Koçarlı 10. Çam Fıstığı Festivali 2014

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,042 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Koçarlı Belediyesi öncülüğünde, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Koçarlı Ziraat odası, Koçarlı Şoförler ve Otomobilciler Odası, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi desteği ile bu yıl 10’uncusu düzenlenen Koçarlı Çam Fıstığı Festivali’ne bir destek de Aydın Ticaret Odası’ndan geldi.

30-31 Mayıs ve 01 Haziran 2014 tarihlerinde Koçarlı’da düzenlenecek olan 10. Çam Fıstığı Festivali öncesi Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk’ün makamında yapılan toplantıda festival hazırlıkları gözden geçirildi. Toplantıya Aydın Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Kanat Ay Karul, AYTO Başkanlık Danışmanı Alaattin Arslan, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Abdullah Ünal, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası BaşkanıHüseyin Yaman, Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Rıza Arslan, Koçarlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlker Aşkın katıldı.

Festival programı hakkında bilgi veren Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk,“Festivalimizin bu yıl 10.sunu düzenliyoruz. İlçemizi Türkiye’ye tanıtmak ve özellikle dağ köylerimizde bulunan ve geçimlerinin büyük bölümünü burada sağlayan köylülerimizin gelir kaynağı olan çam fıstığını ön plana çıkararak onlara belediye olarak katkıda bulunmak istiyoruz. 10 yıldan bu yana festival yapıp köylünün yanında yer alarak katkıda bulunuyoruz. Festivalimiz 30-31 Mayıs – 01 Haziran tarihlerinde yapılacak olup Cumartesi günü gündüz Yığıntaş piknik alanında çam fıstığı ağaçlarının doğal güzelliği ile iç içe hem piknik hem de festivalimizin bir ayağını gerçekleştireceğiz. Tüm halkımızı festivale davet ediyoruz” dedi.

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kanat Ay Karul, “AYTO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hakan Ülken’in bütün sivil toplum kuruluşlarının ve meslek örgütlerinin tek yürek olduğu böyle bir ortamda bizde AYTO olarak üzerimize düşeni yapmamız gerektiği talimatıyla bugün burada bulunmaktayız. 10.su düzenlenen bu festivalin şu zamana kadar önemli bir emek verilmiş olduğunu görmekteyiz. Çam fıstığının bölge ekonomisi açısından önemli bir katma değer ürünü olduğu asla göz ardı edilemez. Gerek bölge ekonomisi gerekse Odamıza kayıtlı üyelerimiz açısından festivalin gelecekte uluslar arası boyuta taşınmasının çok daha faydalı olacağına inanıyorum. Bu temenni ile bu yıl 10. sunu Soma’daki maden kazasının gölgesinde buruk yaşayacağımız festival günlerinin Koçarlı ilçemize, üreticilerimize ve Aydın ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Aydın Web Tasarım Aydın Seo  Islak Mendil Stick Şeker Magnet Kraft Amerikan Servis Baskılı Islak Mendil Stick Şeker Beyaz web tasarım seo mobil uyumlu site e-ticaret sitesi